Opublikowano:

Jak działają piece na pellet?

Bardzo wydajna alternatywa dla piecy węglowych lub kominków.

Kotły na biomasę (pellet lub drewno) są interesujące pod wieloma aspektami. Wykorzystując ekologiczne zasoby odnawialne są w stanie ogrzewać całe budynki w sposób bardziej efektywny kosztowo, niż ogrzewanie nieodnawialnymi źródłami energii takimi jak węgiel, ropa, czy gaz. W konsekwencji piece na pellet nie tylko są ekologiczne, ale również zapewniają znaczące oszczędności kosztów ogrzewania.

Czytaj dalej Jak działają piece na pellet?

Opublikowano:

Kocioł na pellet – funkcja letnia

Czysta technologia pieców na pellet gwarantuje gorącą wodę w kranie przez 365 dni w roku

Krzysztof z Łodzi pyta:

Myślę o zmianie mojego domowego pieca na olej na piec na pellet, którego używałbym również w lecie do podgrzewania wody. Mój dom ma 175 metrów kwadratowych.

Czy piec typu RED Selekta 15kW będzie dla mnie odpowiedni? Czy częste włączanie go, tylko po to, żeby uzyskać ciepłą wodę w kranie może go uszkodzić?

Czytaj dalej Kocioł na pellet – funkcja letnia

Opublikowano:

Zmniejsz o połowę swoje koszty ogrzewania używając kotła na pellet

Czysta energia 365 dni w roku

W 2013 roku, Mariusz i Eliza kupili stary dom na południu Polski. Pod koniec lat 90-tych, zanim została opuszczona, nieruchomość została wyremontowana. Utworzono wtedy główną 75-metrową przestrzeń na parterze i ok 50-metrową piwnicę. Wygospodarowano również pomieszczenie gospodarcze na system grzewczy i drugie pomieszczenie pełniące funkcję składziku.

Czytaj dalej Zmniejsz o połowę swoje koszty ogrzewania używając kotła na pellet

Opublikowano:

Energia odnawialna

Przyśpieszony rozwój cywilizacyjny na przełomie XX i XXI wieku spowodował gwałtowny wzrost zapotrzebowania na energię. Wytwarzanie energii na potrzeby produkcji dóbr oraz zaspokojenia bytowych potrzeb ludzi spowodowały wzrost zawartości dwutlenku węgla w atmosferze o kilkadziesiąt procent. Wzrost ten powoduje ocieplenie planety i zmiany klimatyczne, które grożą nieobliczalnymi skutkami w perspektywie krótko i długoterminowej. W celu uniknięcia trudnych do przewidzenia kataklizmów uznano, że podstawowym obowiązkiem ludzkości na początku XXI wieku jest ograniczenie emisji CO2 z wszystkich procesów technologicznych. Wyzwaniu temu patronuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Czytaj dalej Energia odnawialna