Kocioł na pellet Lazar Smart Fire Compact + panel pokojowy GRATIS

13 038,00 13 161,00  brutto

Certyfikat EcoDesigne 2020
Klasa 5
Energia A+

 • Mechaniczne czyszczenie palnika
 • Kompaktowa konstrukcja
 • Wbudowany zestaw hydrauliczny
 • Dotykowy panel wyświetlacza
 • Stal nierdzewna
 • Automatyczne czyszczenie
 • Śluza zabezpieczająca
 • Energooszczędność
 • Duży wybór pojemności zasobnika
 • Zaawansowany sterownik
 • Jakość BAFA
 • Odpopielnik
 • Sonda lambda
 • Internet
 • EcoDesign
 • 5 klasa
 • 7 lat gwarancji
 • 23% standard
 • 11
 • 15
Wyczyść

Potrzebujesz gotówki na zakupy?

SKU: brak Kategoria: Brand: Lazar

Opis

Kocioł na pellet Lazar Smart Fire Compact 11 i 15 kW+ panel pokojowy Lazar EcoSTER TOUCH GRATIS

Uczyń ogrzewanie domu jeszcze bardziej komfortowym.

Zamawiając kocioł marki HKS Lazar panel pokojowy za kwotę 627 zł dostajesz za darmo. Promocja ograniczona liczbowo.

Automatyczny kocioł na pellet HKS Lazar Smart Fire Compact o mocy 11 i 15 kW, charakteryzujący się wysoką sprawnością grzewczą do 91,1%. Piec posiada automatyczne odpalanie i czyszczenie palnika dzięki czemu komfort korzystania z kotła HKS Lazar jest jeszcze większy.

Kocioł posiada inteligentny system sterowania palnikiem dzięki czemu może modulować i dostosowywać moc do zapotrzebowania cieplnego budynku – rozwiązanie to idealnie sprawdza się w domach w których kocioł działa cały rok i jest wykorzystywany do grzania ciepłej wody użytkowej.

Wyposażenie kotła obejmuje przede wszystkim palnik na pellet z automatycznym rozpalaniem i wygaszaniem oraz czyszczeniem palnika, wszystko zostało wykonane z odpornej stali nierdzewnej. Kocioł został wyposażony w dźwignię do czyszczenia wymiennika  oraz system do regulacji pogodowej. W kotle znajduje się wbudowany zestaw hydrauliczny oraz energooszczędna pompa do centralnego ogrzewania wraz z zaworem zabezpieczającym powrót kotła.

Kocioł Lazar Smart Fire Compact posiada wbudowany pojemnik na pellet dostępny w różnych wielkościach zbiornika, dodatkowo istnieje możliwość prostej rozbudowy o system VACUM do pneumatycznego zasilania kotła paliwem z większego zbiornika na pellet. W celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowania, producent udostępnia dedykowaną sondę lambda, automatyczne czyszczenie wymiennika oraz funkcję automatycznego odpopielania kotła. Dzięki możliwości rozbudowy pieca możemy ograniczyć obsługę kotła do uzupełnienia zasobnika paliwem pelletowym i opróżnienia popiołu.

Moc kotła

Kocioł na pellet HKS Lazar Smart Fire Compact dostępny w dwóch wariantach mocy 11 kW i 15 kW idealny do montażu w energooszczędnych i pasywnych domach jednorodzinnych. Jego nieduże wymiary 795 mm szerokości, 1150 mm wysokości i 740 mm głębokości umożliwiają instalację w niedużych kotłowniach.

Bezpieczeństwo kotła

Przekrój kotła na pellet HKS Smart Fire Compact
Przekrój kotła na pellet HKS Smart Fire Compact. Plusem kotła jest śluza zabezpieczająca.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa producent HKS Lazar zainstalował w podajniku dodatkową śluzę zabezpieczającą przed wybuchami gazu oraz wykorzystał do budowy kotła wysokiej jakości stal nierdzewną.

Palnik Kotła

Palnik wrzutkowy wbudowany w konstrukcję kotła w pełni automatyczny sam się rozpala i sam wygasza. Automatyczne czyszczenie palnika podczas startu kotła oraz w trakcie jego pracy wpływa na dłuższą eksploatację oraz jego wysoką sprawność.

Automatyka sterująca kotłem

Regulacja pogodowa i sterowanie wieloma układami
Regulacja pogodowa i sterowanie wieloma układami podłączonymi do kotła

Sercem Kotła na pellet jest jego automatyka sterująca 2 obiegami centralnego ogrzewania i jednym obiegiem ciepłej wody użytkowej. Sterownik posiada regulację pogodową dzięki której kocioł moduluje moc potrzebną w danej chwili. Dodatkowo producent udostępnia możliwość rozbudowy pieca o sondę lambda oraz możliwość sterowania za pomocą internetu WiFi i panelu pokojowego.

Wymiennik kotła

Wymiennik kotła ze stali kotłowej posiada możliwość ręcznego mechanicznego czyszczenia za pomocą dźwigni. Kocioł na pellet można rozbudować o dodatkowy automatyczny mechanizm czyszczący wymiennik.

Zasobnik na pellet kotła

Zasobnik na pellet jest wbudowany w konstrukcję kotła  i posiada pojemność 50 L. Producent umożliwia zwiększenie wielkości zasobnika o dodatkowe nadstawki o pojemnościach 90 l lub 165 L. Dla osób bardziej wymagających firma HKS Lazar udostępnia pneumatyczną pompę VACUM do transportu paliwa oraz zbiornik do 10 000 L.

Transportowanie paliwa za pomocą pompy VACUM
Transportowanie paliwa pelletowego za pomocą pneumatycznej pompy VACUM do kotła HKS Lazar Smart Fire Compact z zewnętrznego zasobnika. Rozwiązanie dostępne jako opcja dodatkowa.

Dlaczego wybrać Kocioł na pellet Lazar Smart Fire Compact

Mechaniczne czyszczenie palnika

Kompaktowa konstrukcja

Zestaw hydrauliczny

Dotykowy panel wyświetlacza

Stal nierdzewna

Automatyczne czyszczenie

Śluza zabezpieczająca

Energooszczędność

Duży wybór pojemności zasobnika

Zaawansowany sterownik

7 lat gwarancji

Jakość BAFA

5 klasa

Sonda lambda

Internet

Odpopielnik

EcoDesign

Dodatkowe informacje

Wymiary brak
Moc grzewcza [kW]

11, 15

Pojemność zasobnika na pelet

50 L

Norma emisji spalin

Ecodesign, Klasa 5

Automatyczne czyszczenie palnika

Tak

Automatyczne czyszczenie wymiennika

Opcja dodatkowa

Automatyczne odpopielanie

Opcja dodatkowa

Wbudowany zestaw hydrauliczny

Tak

Możesz lubić także…