O producencie RED 365

RED – włoska marka nowoczesnych i kompaktowych kotłów i piecyków na pelet należąca do MCZ Group.

 

Kotły na pelet RED, to nowoczesne urządzenia do spalania biomasy. Pracują w sposób automatyczny i czysty. Same się rozpalą, ustawią odpowiedni tryb pracy oraz błyskawicznie dostarczą ciepło do Twojego domu.

Nasze urządzenia skonstruowane są zupełnie inaczej niż przeciętne kotły na pelet. W naszej ofercie znajdziesz produkty o małych wymiarach (dla zaoszczędzenia miejsca w kotłowni) i dużych możliwościach grzewczych.

Z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Dlaczego posiadanie oszczędnego urządzenia jest tak ważne? Ponieważ koszty wydawane na ogrzewanie stanowią znaczną część domowego budżetu.

Zobacz jak długo obecnie trwa sezon grzewczy w Polsce:

Z kotłem RED w tani sposób zapewnisz ciepło swojej rodzinie przez cały sezon.

Inspirująca technologia:

Kotły RED to innowacyjna konstrukcja, gdzie zbiornik na paliwo, osprzęt hydrauliczny i komora spalania umieszczone są wewnątrz urządzenia. Dzięki temu powstały prawdziwie kompaktowe maszyny grzewcze.

To rozwiązanie konstrukcyjne bardzo się sprawdziło. Obecnie wiele firm próbuje naśladować naszą budowę, maskując zewnętrzne komponenty w jednej rozległej (szerokiej i wysokiej) obudowie.

Lider rynku:

Nasze kotły produkowane są w największej w Europie fabryce urządzeń na pelet. Dzięki temu zapewniamy sprawdzone i bezpieczne produkty, które łączą w sobie wysoką kulturę pracy z oszczędnościami na ogrzewaniu.

Rewolucyjny kocioł na pelet stworzony, aby w wydajny i komfortowy sposób zapewnić ciepło Twojej rodzinie. Rachunki za ogrzewanie już Ciebie nie zaskoczą.

Według naszych statystyk koszt ogrzewania domu przez całą zimę w zależności od powierzchni wynosi:

  • 100 m2 – 2 tony peletu, ok. 1800 zł
  • 150 m2 – 3 tony peletu, ok. 2700 zł
  • 200 m2 – 4 tony peletu, ok. 3600 zł
  • 250 m2 – 5 ton peletu, ok. 4500 zł

Pelet jest materiałem opałowym powstałym ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych: trocin, wiór. Wykonany jest w postaci granulatu. Pelet ma wartość opałową taką jak drewno, niską wilgotność, w czasie spalania powstaje z niego niewielka ilość popiołu od 3 do 5%.

Jest tanim oraz prostym w przechowywaniu paliwem. Pakowany jest w workach po 15 kg dla łatwego załadunku paliwa do urządzenia. Z tych powodów jego użycie jest bardzo wygodne.